Співробітники НМАПО імені П.Л. Шупика взяли участь у засіданні, проведеному Комітетом Верховної Ради з питань охорони здоров’яспільно з Українською діабетичною федерацією.

В обговоренні взяли участь народні депутати, представники Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук, медичних закладів вищої освіти, міжнародних і громадських організацій, а також провідні регіональні фахівці з ендокринології та загальної практики – сімейної медицини, науковці та експерти.
Завідувач кафедри ендокринології НМАПО імені П.Л. Шупика, директор Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України академік Микола Тронько наголосив, що проблема цукрового діабету є однією з пріоритетних для національної системи охорони здоров’я. Найголовнішим є виявлення цукрового діабету та його ускладнень.
У круглому столі також взяв участь президент Міжнародної діабетичної федерації (International Diabetes Federation) професор Нам Чо (Південна Корея). У своєму виступі він акцентував на темі глобального тягаря діабету і головних завданнях боротьби з ним. Він наголосив: до цієї боротьби краще застосувати слово «війна», оскільки проблема діабету є серйознішою, ніж ми про неї думаємо. Президент Міжнародної діабетичної федерації зазначив, що дуже складно визначити мільйони людей, які хворі на діабет, але вдають, що вони здорові. Він наголосив, що головним завданням лікарів в Україні є визначити усіх хворих на діабет і допомогти зупинити розвиток хвороби у тих людей, які вже хворіють, оскільки діабет є матір’ю багатьох інших захворювань.
За матеріалами nmapo.edu.ua. – оригінал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *